תכנון פיננסי

מתכנן פיננסי הינו הקפטן של האונייה הכלכלית שלכם. המתכנן הפיננסי ידאג להורות לכם את הדרך עד ליעדים הכלכליים שסימנתם לכם למטרה.

מה זה תכנון פיננסי? 

בחינת המצב הקיים

אז נתחיל מההתחלה, מה זה תכנון פיננסי? תכנון כלכלי הינו תהליך שבו אנו נבחן היכן אנחנו נמצאים מבחינה כלכלית, האם יש לנו הלוואות ומה תנאיהן, כמה אנחנו חוסכים, יותר מדי או מעט מדי?, את הנכסים שיש לנו, וגם את הביטוחים אשר אנחנו משלמים עליהם ולא תמיד מודעים לתמורה המגיעה לנו.

השלב השני של בחינת המצב, הוא לאן אנחנו רוצים להגיע בסוף התהליך, לקנות בית? לתכנן את הפנסיה? לצאת מהמינוס? לשלוח את הילדים לאוניברסיטה טובה? את כל המטרות האלו נוכל לתכנן ולהביא לידי מימוש בתהליך שלנו.

תכנון מפת דרכים להמשך

בגדול, תכנון פיננסי, זו מפת דרכים ליעד שנרצה להגיע אליו בעוד עשר או עשרים שנים מהיום. בהתחשב בהכנסות, משאבים ושאר הגורמים הרלוונטיים של כל אחד ואחת.

כמובן שמפת הדרכים הזו, מאוד גמישה. אם ישנם מהמורות במסלול שתכננתם, או אם חס וחלילה ישנו אסון שתצטרכו להוציא יותר כסף ממה שנקבע בתכנון.

תכנון פיננסי

תכנון פיננסי – תשואת מטרה

תשואת המטרה היא התשואה המתאימה לסיכון הפיננסי שהלקוח מכיר ומקבל בעת התכנון יחד עם המתכנן הפיננסי. היא מאפשרת ללקוח "לישון טוב בלילה". כמו כן, נלקחות בחשבון שינויי אינפלציה ודמי הניהול. עקב כך זו התשואה הנקייה ביותר המאפשרת לנו להגיע ליעד בסבירות הכי גבוהה ולקבל אומדן מדוייק של ההשקעה בעתיד.

לדוגמה, אם אתה משקיע בעל סיכון בינוני-גבוה והתשואה שלך לפני דמי ניהול ואינפלציה היא 8% אז אנחנו נתייחס לזה כ4% אחרי אינפלציה ודמי ניהול.

לסיכום, תשואת המטרה היא תשואה שבאה לספר לנו את "האיך" להגיע לאותה המטרה.

סוגי משקיעים

ישנם שני סוגי משקיעים עיקריים, משקיעים בסיכון גבוה ומשקיעים בסיכון נמוך. משקיע בסיכון גבוה הוא משקיע המוכן לקחת סיכונים גבוהים יותר בהשקעות שלו על מנת לקבל רווחים גבוהים יותר. בניגוד לכך, משקיע בסיכון נמוך הוא משקיע המעדיף לקחת סיכונים נמוכים יותר ולהשקיע במניות חברות בטוחות יותר ובאפשרויות השקעה קלאסיות אחרות כמו תעודות סל או קרנות נאמנות.

תפקידו של המתכנן הפיננסי, הינו לדאוג לתכנן את תשואת המטרה של המשקיע בהתאם לאופיו.

ליווי אישי עד השגת היעדים

רוצים תכנון פיננסי מקצועי? אנחנו בעדי פיננסים מתמחים בזה, במחלקת התכנון הכלכלי, ליווינו מאות משפחות להצלחה כלכלית. ובנינו מאות תוכניות פיננסיות, אצלנו מאמינים בליווי אישי וצמוד עד אשר הלקוחות שלנו מגיעים למטרותיהם ואפילו מעבר לכך. אנו נלווה אתכם לעצמאות כלכלית מהרגע שתדרכו אצלנו במשרד מא' עד ת'.

רוצים להתחיל בתהליך יחד איתי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים הנכונים עבורכם.