משכנתא הפוכה

המשכנתא ההפוכה היא פתרון פיננסי מצוין שמציע למבוגרים בעלי נכס אפשרות להשתמש בערך הנכס שלהם בזמן שהם עדיין גרים ומשתמשים בו. אז איך זה עובד? בעל הנכס מקבל הלוואה ממוסד פיננסי ויכול להמשיך לגור בביתו ולהנות ממנו כל עוד הוא חי. תהליך זה מתאים בעיקר לאנשים מבוגרים בעלי נכסים ששוווים מעל למיליון שקלים, והם מעוניינים להשתמש בערך הנכס.

איך פועלת ההלוואה?

במסגרת ההלוואה, המוסד הפיננסי ישלם לבעל הנכס סכום כסף בתמורה לזכויות על הנכס לאחר מותו. התשלום יכול להתבצע בצורת תשלומים חודשיים, פרעון חד פעמי, או באופן שישלב את שני הצורות. סכום ההלוואה תלוי במספר גורמים כמו גילו של בעל הנכס, ערך הנכס והשוק הפיננסי הנוכחי.

מה הם היתרונות?

אחד מיתרונות הפתרון הזה הוא שאינכם נדרשים להחזיר את ההלוואה במלואה עד לסיום חייכם. בכל התקופה שבה ההלוואה עדיין לא הוחזרה במלואה, בעל הנכס ממשיך להיות בבעלות אותו הנכס. כמובן שיכול למכור את הנכס או להעבירו ליורשים במידת הצורך.

חסרונות משכנתא הפוכה

להלוואה זו ישנם כמה חסרונות, החיסרון המרכזי הינו הפסיכולוגי. מרבית הפנסיונרים אינם רוצים לקחת הלוואה זו מכיוון שהם מרגישים שהם מחסירים ירושה מילדיהם. אך דבר זה אינו מדויק, ניתן לקחת את ההלוואה הזו כדי לעזור לילדכם בעודכם בחיים, כביכול להקדים קצת את הירושה.

בשביל מה ניתן להשתמש בהלוואה?

ההלוואה שמקבל בעל הנכס מהמוסד הפיננסי במסגרת ההלוואה יכולים לשמשו כדי לשדרג את איכות החיים, לשלם חובות קיימים, לעזור לילדים או לצאת לטיול מסביב לעולם. בקיצור, לכל מטרה.

משכנתא הפוכה ריבית

הריבית על משכנתא הפוכה עשויה להשתנות בהתאם למדדים פיננסיים ולתנאים המקובעים בחוזה ההלוואה. היא נקבעת על ידי הבנק או המוסד הפיננסי שמעניק את המשכנתא. תשלום הריבית במשכנתא הפוכה יכול להיות באחד משני הצורות הבאות: ריבית קבועה או ריבית משתנה.

ליווי אישי עד סיום התהליך

אנחנו בעדי פיננסים נלווה אתכם עד קבלת המשכנתא ההפוכה עם התנאים הטובים ביותר ונערוך בשבילכם סקר שוק בין כל החברות הפיננסיות.

רוצים להתחיל בתהליך יחד איתי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים הנכונים עבורכם.