כלכלת המשפחה

כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ לכלכלת המשפחה – מה זה? למי זה מתאים? למה זה טוב? איך זה עובד? מה מקבלים ועוד.

 

 

אם ישאלו, כל אחד מאתנו, 'כמה כסף אנחנו מרוויחים בחודש?' רובנו נענה בקלות על השאלה. לעומת זאת, את התשובה על השאלה 'כמה כסף אנחנו מוציאים כל חודש?' כמעט אף אחד מאתנו לא ידע לענות. כאן נכנס לתמונה המושג "כלכלת המשפחה".

אל תתנו לצמד המילים הזה להטעות אתכם. לא מדובר במשפחות בלבד ובטח לא רק על משפחות מועטות יכולת, למרות שהרבה פעמים זו האסוציאציה שעוברת לנו בראש. זה הזמן לדעת שייעוץ לכלכלת המשפחה מיועד לכל אדם באשר הוא ולכל הכנסה באשר היא. לא משנה המגדר, המצב המשפחתי או הגיל. מחיילים ועד פנסיונרים. מרווקים ועד משפחות מרובות ילדים, ממשכורת מינימום ועד משכורת של הייטק. כשזה נוגע להתנהלות כלכלית נכונה, רובנו המוחלט מאבדים את זה לגמרי.

 

 

כלכלת המשפחה
ניהול תקציב משפחתי נכון יביא לכם נחת.

 

מה המטרה של ייעוץ לכלכלת המשפחה?

המטרה היא להגיע לתכנון נכון של הוצאות מול הכנסות תוך כדי התחשבות ברצונות, בחלומות וביעדים של כל משפחה או יחידים. במילים אחרות, כימות של יעד לכסף ולזמן.

אחד המודלים היותר ידועים, לתכנון כלכלי נכון, מדבר על 50% הוצאות, 20% השקעות (ארוכות טווח וקצרות טווח), 10% להעשרת הידע הפיננסי, 10% ל"אני העתידי" כלומר אם בתור עשיר אתה מתכנן לעשות מסאג' בכול יום, אז כרגע תעשה פעם בחודש כדי לטעום את העושר.

לאן הולכים ה-10% הנותרים? לתרומה! זה אולי נשמע מופרך במציאות בה לא סוגרים את החודש, אבל גם זה חלק מהמטרה של כלכלת המשפחה- לפתוח את צינור השפע.

שתי מלחמות יש לנו בעולם האישי והמשפחתי הפיננסי: האחת, להתפרנס בשפע והשנייה? לשמור על הכסף! 98% מהאנשים שזכו באיזו הגרלה בחייהם, בזבזו את כל הכסף של הזכייה, גם כשמדובר במיליונים רבים, ואפילו הגיעו למצב של חובות ואיבוד של משפחה וחברים. כנ"ל לגבי אנשים שקיבלו ירושות או מתנות גדולות. גם כספים שמגיעים אלינו בלי שעבדנו עבורם, צריך לדעת לנהל בצורה מיטיבה.  

 

 

איזה סוג של אנשים לוקחים ייעוץ לכלכלת המשפחה?

אנשים שנקלעים לחובות ולמינוסים גדולים שאין להם מושג איך לגמור את החודש, מתייעצים גם חיילים משוחררים שרוצים לדעת איך להתנהל נכון כלכלית ולהצליח להגשים כל חלום שלהם, זוגות צעירים ללא ילדים שרוצים להיערך טוב יותר לעתיד המשפחתי שלהם, זוגות צעירים עם ילדים שלא רואים עתיד ורוד באופק. מגיעים אנשים שמרוויחים 50 אלף ₪ בחודש שלא מצליחים לחסוך ומגיעים לייעוץ לכלכת המשפחה עשירים "ממונפים" בהרבה מאד כסף. לכולם מטרה אחת משותפת להגיע לעתיד כלכלי שופע ולהשיג כל יעד וחלום בחייהם בתקופת זמן מוגדרת עם אסטרטגיה פרטית ליישום. מרביתנו לא מבינים את "משחק" הכסף ואיך נכון לנהל תזרים אישי, עסקי או משפחתי. זה לא מפליא. אנחנו רוכשים המון סוגי ידע במהלך חיינו אבל בכמה בתי ספר מועבר חינוך פיננסי? כמה מאתנו למדו מהוריהם איך לנהל את התקציב המשפחתי בצורה נכונה? יתרה מזאת, אפילו הורים עשירים, שחיים טוב, לא תמיד יודעים להתנהל נכון כלכלית או להעביר את זה לדור הבא.

 

 

ייעוץ כלכלי למשפחות
ייעוץ לכלכלת המשפחה – עדי פיננסים.

כלכלת המשפחה זה להתחיל לחיות את החיים נכון

תכנון פיננסי זה לדעת לאן כל שקל(!) יוצא או מושקע ולפעול במסגרת התקציב. בסופו של דבר זה מה שמאפשר להשיג את כל היעדים והחלומות שלך ושל המשפחה שלך. ישנם אנשים שמרוויחים המון כסף ובכל זאת לא מגיעים לשום יעד. מדוע? משום שהם לא ערוכים אליו ואין להם תכנית מסודרת. הם מוציאים כספים ללא הכרה.

תכנית כלכלית מסודרת, זה אומר לחיות ברמת החיים הכי טובה שהשכר שלכם מאפשר לכם. להיות מבוטחים במקרה, חלילה, של קטסטרופה, להחזיק תיק השקעות שיעבוד עבורכם, להגדיר יעדים וחלומות בתאריכים ובכסף, להעשיר את עצמכם בידע וגם לצאת, לבלות וליהנות. תכנון פיננסי נכון מאפשר שקט נפשי בלי להסתמך על הלוואות או מתנות.

החיים הם דינאמיים. אנשים צעירים מתבגרים והצרכים והחלומות שלהם משתנים מידי תקופה. ייעוץ לכלכלת המשפחה יכול להיות נקודתי בו עוצרים, מסתכלים על התמונה המלאה, ממפים אותה, מגדירים אסטרטגיה וממגרים פעולות כלכליות לא מחושבות.

 

 

בטחון כלכלי לא בונים מתוך דחפים וחשקים לא רצוניים

בעולם בו הרשתות החברתיות מנצנצות לעיני כול ומכולם, בזוהר ורוד ומצליח, אנשים מבזבזים הרבה מעבר ליכולות שלהם כי הם רוצים לפצות על חסך רגשי. לאורך השנים, זה עולה להם ביוקר ופתאום הם  מתעוררים לבלגן כלכלי שאין להם מושג איך לצאת ממנו. אנשים שמתכננים עתיד פיננסי בצורה נבונה יתחילו לבנות עתיד כלכלי לפני שיקנו אוטו חדש מהצלופן. הם ישקיעו בלשדרג את הקריירה שלהם במקום לטוס לחו"ל שלוש פעמים בשנה. ברור שאפשר ומותר לחסוך לאוטו חדש, לטיול בחו"ל ולחליפת מעצבים אבל בשום שלב אי אפשר לחיות בלי קשר להכנסות שלנו. בלי לדעת כמה הרווחנו ועל מה הוצאנו. כשמתכננים נכון את התקציב אפשר להגשים הרבה חלומות.

זו הסיבה שעדי פיננסים מעניקים גם ליווי v.i.p לכול החיים. וזו חברים ההשקעה הכי טובה שתעשו בחיים, בנג'מין פרנקלין אמר "השקעה בידע נושאת את הריבית הטובה ביותר" ולכן השקיעו בעצמכם. הכללים להתנהלות כלכלית נכונה רלוונטיים לכל זמן ותקופה. אך בכול זמן ותקופה יש התמודדויות אחרות ושאלות אחרות. פעם זה פיטורין, פעם זה תינוק חדש ופעם זו ירושה מסבתא. חלק מהמצבים גורם לנו "לצאת מהקווים". עם ליווי v.i.p חוזרים בקלות לדרך המלך להצלחה בטוחה, בנוסף תוכלו לקבל את כל השירותים הנדרשים להתנהלות כלכלית נכונה בין אם זה לדעת ראשונים על השקעות חדשות ומענינות, ביטוחים הכרחיים, ייעוץ נדל"ן, החזרי מס, ייעוץ פנסיוני תכנון פרישה ועוד. מעטפת במחירים מסובסדים לחברי המועדון של כל מה שצריך כדי להישאר עם שתי רגליים על הקרקע גם כשהקרקע זזה.

 

 

 

רוצים להתחיל בתהליך יחד איתי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים הנכונים עבורכם.